Сторінки
Поиск - Категории
Контакти
Контент
Стрічки новин
Поиск - Метки

  Новини

  Доступні ліки: Українці отримали мільйон лікарських засобів за електронним рецептом

  Менш ніж за місяць від запуску електронних рецептів у програмі «Доступні ліки» лікарі виписали перший мільйон рецептів без папірців. А 9 травня о 17:54 годині було відпущено мільйонний лікарський засіб в одній з аптек у Кривому Розі, повідомляє НСЗУ. Це свідчить про те, що ліки для українців стали ще доступнішими, а лікарі і пацієнти охоче користуються форматом електронного рецепта.

  З квітня програма «Доступні ліки» перейшла в адміністрування Національної служби здоров'я України. Завдяки електронній системі тепер можливо відслідковувати будь-яку інформацію стосовно програми “Доступні ліки” - навіть коли точно і де було відпущено ліки. Тепер є можливість ще детальніше аналізувати роботу програми, робити її більш сучасною та зручною для пацієнтів, провізорів і лікарів.

  Тепер лікар виписує рецепт в електронній системі, а на телефон пацієнта приходить повідомлення з номером рецепта та кодом, який потрібно назвати в аптеці. За потреби лікар може роздрукувати код (наприклад, якщо в пацієнта немає телефону). Як отримати ліки за електронним рецептом.

  Одержати препарати можна в будь-якій з 6,4 тисячі аптек, які беруть участь в програмі.

  Програма «Доступні ліки» працює вже два роки. Українці з хворобами серця, діабетом та астмою отримують препарати або повністю безкоштовно, або з невеликою доплатою. Нині в програмі 258 препаратів. З них 64 є повністю безоплатними. Завдяки перегляду переліку препаратів програми виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%.

  Громадяни скористалися програмою вже понад 35 мільйонів разів. Кожен рецепт - можливість отримати ліки для людей, які раніше собі в цьому відмовляли через фінансові труднощі.

  За перший рік роботи програми кількість пацієнтів з нормалізованим цукром при діабеті 2 типу збільшилася. Кількість викликів «швидкої допомоги» з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася. В цілому було на 17 тисяч менше викликів «швидкої». За оцінками Всесвітної організації охорони здоров’я, програма поліпшила доступ українців до лікування, а також дозволила знизити ціни на препарати.

  Ще не всі пацієнти змогли повною мірою відчути переваги електронних рецептів. До прикладу, трапляються ситуації, коли пацієнтів в аптеках просять переписувати рецепти від руки. Такі прохання - порушення. Працюємо над вдосконаленням програми, щоби всім було зручно та комфортно нею користуватися.

  З подальшим поширенням «Доступних ліків» та продовженням трансформації електронні рецепти стануть такою ж невід’ємною складовою системи охорони здоров’я, як і декларації з сімейними лікарями.

  Більше про «Доступні ліки» читайте тут та за посиланням.

  Києво-Святошинська Районна Рада

  03170, м. Київ, вул. Янтарна, 12

  +38 (044) 450-04-96

  +38 (04598) 5-22-20

  info@ksrr.gov.ua


  Розклад роботи

  Понеділок – п’ятниця: з 8.30 до 17.00

  Обідня перерва: 13.00 - 13.30

  Вихідні дні: субота, неділя


  Прес-служба

  © 2018 Києво-Святошинська Районна Рада