Києво-Святошинська районна рада

Києво-Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області інформує

Опубліковано Середа, 21 червня 2017, 14:31

На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все це втрата страхового стажу для призначення пенсії. Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Коли вони самі надають згоду працювати на таких умовах, вони самі позбавляють себе соціальних гарантій.

Кожний працівник повинен знати, що відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 01.01.2004 року страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхових та єдиного внесків.

Пенсійний фонд в черговий раз звертається до громадян – вимагайте від своїх роботодавців виплату заробітної плати відповідно до законодавства прозоро і чесно, не погоджуйтесь на виплату заробітної плати в «конвертах».

Пам’ятайте, що кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, вплине на забезпечення вашої гідної пенсії. Також відповідально до цього питання мусять поставитися самі роботодавці, не порушувати закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.

Відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю “мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці” (тобто за виконання визначеного обсягу робіт).    Іншими словами, незалежно від того, скільки годин в день, тиждень, місяць працює наймана особа – виплачувати заробітну плату можна не менше мінімально встановленого законодавством рівня.

Хочеться порадити: при влаштуванні на роботу найманим працівникам потрібно поцікавитися не тільки розміром зарплатні, а й варто запитати, як саме такі кошти будуть виплачуватись і чи здійснюватимуться відповідні відрахування.   Що потрібно робити, аби змусити свого роботодавця платити гідну офіційну заробітну плату? Найманому працівникові необхідно зайняти чітку позицію, наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства,  а про факти виплати заробітної плати “у конвертах” повідомляти органи виконавчої влади,  правоохоронні органи за телефонами  “гарячої телефонної лінії”, які є у кожному контролюючому органі.

Шановні громадяни, роботодавці, Києво-Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області  ще раз звертає увагу керівників підприємств, установ, організацій та підприємців щодо недопустимості випадків виплати заробітної плати “у конвертах”, а також виплати заробітної плати в розмірах нижче мінімальної. 

Роз'яснення переваг сплати єдиного внеску у розмірі не менше мінімального страхового внеску

Опубліковано Четвер, 15 червня 2017, 11:32

Пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на чотири групи платників єдиного податку.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон) фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Києво-Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України інформує

Опубліковано П'ятниця, 02 червня 2017, 09:39

В якій редакції під час переходу з одного виду пенсії на інший застосовують законодавчі норми.

 

     Під час переведення особи з одного виду пенсії на інший застосовують норми закону в редакції, чинній на час такого переведення. Тобто, якщо пенсію, наприклад по інвалідності, було призначено до 1 жовтня 2011 року, а сьогодні особа досягла пенсійного віку і звертається з приводу призначення пенсії за віком, потрібно враховувати, що доплату за понаднормативний стаж буде встановлено понад страховий стаж для чоловіків 35, а для жінок 30 років. Водночас, особа може скористатися новою нормою в частині періоду заробітку, що передбачено в статті 40 вищезазначеного закону. Тобто, людина має право виявити бажання обчислювати пенсію лише із заробітку за періоди страхового стажу після 1 липня 2000 року (за умови, що страховий стаж після цієї дати становить більш як 60 страхових місяців).

 

Які особливості переведення особи з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.

 

     У разі, якщо людина виявила бажання перейти з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, враховують те, що розмір пенсії по інвалідності залежить від групи інвалідності. Згідно з частиною першою статті 33  Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсію по інвалідності призначають у таких розмірах:

Інвалідам І групи - 100 відсотків від пенсії за віком;

Інвалідам ІІ групи – 90 відсотків від пенсії за віком;

Інвалідам ІІІ групи - 50 відсотків від пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього закону.

     При цьому до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюють розмір пенсії по інвалідності, окрім наявного страхового стажу, зараховують також на загальних підставах період із дня встановлення інвалідності до досягнення особою пенсійного віку.

     Тобто, під час обчислення розміру пенсії по інвалідності до наявного стажу особи вже зараховано період до досягнення  пенсійного віку. Під час призначення пенсії за віком цей додатково зарахований період буде виключено із страхового стажу. Хоча до стажу буде зараховано страховий стаж, який особа набула в період роботи, отримуючи пенсію по інвалідності.

     Звертаємо увагу, для того, щоб з’ясувати доцільність переходу з одного виду пенсії на інший, особі потрібно звернутися в управління Пенсійного фонду, що виплачує їй пенсію.

     Особам, які виявили бажання отримувати інший вид пенсії, видають нове пенсійне посвідчення, про що роблять відповідний запис у пенсійній справі. Старе посвідчення в цьому разі підлягає знищенню.

Києво-Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України надає інформацію – як перейти з одного виду пенсії на інший

Опубліковано П'ятниця, 26 травня 2017, 11:47

Відповідно до чинного законодавства, особі, котра має одночасно право на різні види пенсій (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначають лише один із них за її вибором. При цьому особа за власним бажанням може змінити вид пенсії.


В яку установу потрібно звернутися щодо зміни виду пенсії.


У Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно  Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що днем звернення  громадянина  щодо переведення з одного виду пенсії на інший вважають день, коли управління Пенсійного фонду України приймає від особи відповідну заяву з усіма належними документами.

Заяву про переведення з одного виду пенсії на інший заявник подає у Фонд особисто за місцем проживання (реєстрації), а в разі потреби це робить законний представник заявника (батьки або опікуни (піклувальники) за місцем проживання (реєстрації) представника.

Відповідно до статті 45 зазначеного закону, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюють із дня подання заяви з усіма належними документами на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що містяться на час переведення в пенсійній справі, а також додаткових документів, які отримали органи ПФУ.

Як враховують заробітну плату під час зміни виду пенсії.


Під час переведення з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може бути враховано заробітну плату (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій  статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (за весь період страхового стажу починаючи з липня 2000 року, або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв  і за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року), із застосуванням показника середньої заробітної плати  (доходу), який було враховано під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

 

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати й набула не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення  (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі , у разі переведення вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за  віком застосовують середню заробітну плату (дохід), визначену  в частині другій статті 40 зазначеного закону для призначення пенсії (за три роки, що передують року звернення щодо призначення  пенсії за віком).

Отже, показник  середньої заробітної плати (доходу) за три попередні роки застосовують під час переведення лише з пенсії по інвалідності на пенсію за віком (і то, якщо її призначають уперше) і за наявності в особи 24 місяців страхового стажу, який вона набула після призначення (попереднього перерахунку) пенсії по інвалідності незалежно від перерв у роботі.

 

Виплата заробітної плати у “конверті” обкрадає людей і державу

Опубліковано П'ятниця, 19 травня 2017, 09:13

Основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства. Заробітна плата є однією з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і, не опосередковано впливає на рівень життя населення. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

І найголовніше - через несплату єдиного соціального внеску і податків наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством, адже пенсію буде призначено тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Також при отриманні заробітної плати, як правило, один розмір мінімальної заробітної плати, а решту в "конверті”, працівник має право на нарахування пенсії лише з офіційно нарахованої зарплати, чим обмежуються його права на отримання пенсії в майбутньому. Короткозора економія роботодавців сьогодні стає причиною бідності найманих працівників завтра. 

Інформує Києво-Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області

Опубліковано Четвер, 18 травня 2017, 12:35

Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” передбачено підвищення мінімальних соціальних стандартів з 1 травня 2017 року. Зокрема, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 травня становить 1312 грн. Для осіб, які мають повний страховий стаж, інвалідів та одержувачів пенсій у зв’язку із втратою годувальника мінімальна пенсія визначається на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.
         Тож, з 1 травня 2017 року мінімальна пенсія для зазначених осіб складає 1312 гривень. Тривалість повного страхового стажу для розрахунку мінімальної пенсії визначена статтею 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та залежить від часу призначення пенсії:

  • для осіб, що вийшли на пенсію до 01.10.2011 – 25 років (чоловіки) та 20 років (жінки);
  • для осіб, що вийшли на пенсію, або пенсії яких перераховано з урахуванням стажу та заробітку, після 01.10.2011 – 35 років (чоловіки) та 30 років (жінки).

         За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

         Виходячи із розміру прожиткового мінімуму, збільшені мінімальні розміри пенсійних виплат шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
         Також перераховані надбавки і підвищення, які встановлюються у процентах від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.
         Звертаємо увагу, що усі перерахунки в зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму проведені автоматично та не потребують особистих звернень пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України, за винятком осіб, що звільнились з роботи та не повідомили про це. Таким пенсіонерам необхідно подати відповідну заяву та трудову книжку із записом про звільнення.

 

         Увага! Не перераховуються з 01.05.2017 року:

- пенсії працюючим пенсіонерам;

- підвищення дітям війни;

- додаткова пенсія учасникам аварії та потерпілим внаслідок ЧАЕС.
розміри пенсій за віком за відсутності повного страхового стажу (в тому числі жінки, які достроково вийшли на пенсію за віком).

Не зміниться розмір пенсії для тих громадян, у яких в складі пенсійної виплати є:

- індексація;

- щомісячна державна адресна допомога, передбачена постановою Кабінету Міністрів України № 265 до суми 949,00 грн.

ВАШ ЕЛЕКТРОННИЙ ПОМІЧНИК, або ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВЕБ-ПОРТАЛ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Опубліковано Середа, 26 квітня 2017, 13:51

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від   25.06.2012 р. № 401-р «Про доступ до послуг у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування» та постанови правління Пенсійного фонду  України «Про затвердження Порядку надання органами Пенсійного фонду України послуг в електронному вигляді» від 07.09.2012 р. № 16-1 створено веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (далі –  веб-портал ЕП ПФУ).

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України доступний у всесвітній мережі Інтернет за адресою: www.portal.pfu.gov.ua

Веб-портал ЕП ПФУ призначено для забезпечення покращення якості та оперативності обслуговування громадян щодо надання електронних послуг Фонду, можливості подальшого впровадження технології електронного урядування в соціальній сфері.

За допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України громадянам, застрахованим особам або страхувальникам, у тому числі фізичним особам-підприємцям та особам, які забезпечують себе роботою самостійно надано можливість отримати послуги (інформацію або документи) в електронному вигляді.

Так, веб-портал електронних послуг нараховує чотири основних розділи: довідкова інформація, нормативні документи, розділ для громадян (пенсіонерів, застрахованих громадян) і розділ для страхувальників (підприємств, організацій, установ і підприємств, які використовують працю найманих робітників). У розділі для громадян передбачено отримання декілька видів послуг: одержання виписки із системи персоніфікованого обліку, виписки із пенсійної справи заявника, а також забезпечено можливість громадян направити електронне звернення до управління.

Таким чином, звернувшись до послуг, які надаються через веб-портал ЕП ПФУ, користувачі зможуть отримати інформацію щодо умов, порядку призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії. Також, можна ознайомитись із формами заяв, необхідних для призначення, перерахунку та виплати пенсії, отримання допомоги на поховання та заповнити їх, користуючись наданими інструкціями.

Підприємці та особи, які забезпечують себе роботою самостійно, зможуть отримати інформацію про взяття їх на облік в органах Пенсійного фонду України, ознайомитись із умовами нарахування та сплати єдиного соціального внеску, з умовами та порядком складання і подання звітності, тощо.

Важливо знати, що повноцінний доступ до розділів порталу для громадян і страхувальників надається лише зареєстрованим користувачам. Єдина особливість реєстрації: вона відбувається у два етапи.

Спочатку бажаючим необхідно звернутися до Києво-Святошинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Київської області з відповідною заявою про реєстрацію у системі надання послуг в електронному вигляді до відповідальної особи за прийом і реєстрацію заяв про участь у системі надання послуг в електронному вигляді (ІІ поверх, кабінет № 20, відповідальна особа – Ярош Л.М. телефон  (04598)7-23-415).

Для реєстрації необхідно мати при собі наступні документи, що засвідчують особу, а саме:

  1. картка платника податків – фізичної особи;
  2. паспорт громадянина;

Фізичним особам-підприємцям, крім цього, необхідно мати витяг (виписку) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Після того, як було зареєстровано заяву, особа за допомогою мережі Інтернет входить на веб-портал ЕП ПФУ за адресою www.portal.pfu.gov.ua та реєструється в базі веб-порталу ЕП ПФУ як користувач, використовуючи код заяви, зазначений на розписці про одержання заяви, яку особі було вручено відповідальною особою за прийом і реєстрацію заяв про участь у системі надання послуг в електронному вигляді.

Після реєстрації на веб-порталі автоматично формується нова персональна сторінка користувача порталу, з якої і здійснюється доступ до персоніфікованих електронних послуг Пенсійного фонду, контроль за їх наданням і відстеження проходження документів, наданих в електронному вигляді.

Сподіваємося, що наявний електронний ресурс допоможе Вам швидко та зручно отримати корисну інформацію.

КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Опубліковано Середа, 19 квітня 2017, 14:09

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – ЗАПОРУКА ДОСТОЙНОГО МАЙБУТНЬОГО

На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримає кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все це втрата страхового стажу для призначення пенсії.

Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Коли вони самі надають згоду працювати на таких умовах, вони самі позбавляють себе соціальних гарантій. На жаль, на сьогоднішній день відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства і це не є секретом для більшості громадян. Деякі роботодавці бажаючи скоротити свої “витрати”, видають частині своїх працівників (навіть без їх відома) заробітну плату готівкою, не відображеною в бухгалтерському обліку, де фактично документально працівник оформлений на півставки, або на 0,25-ставки, тобто відображається заробітна плата нижче встановленої Законом мінімальної.

Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах, а також використовує працю найманих працівників, офіційно не зареєстрованих як наймані особи.

Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску.

Таким чином, офіційне оформлення працевлаштування є, в першу чергу, гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату.

Інформує Києво-Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області

Опубліковано Середа, 12 квітня 2017, 16:48

        Відповідно до постанови  КМУ від 5 квітня 2017 р. № 233 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” у 2017 році виплата разової грошової допомоги здійснюється за місцем отримання пенсії у таких розмірах:

         1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи — 3500 гривень;

II групи — 3100 гривень;

III групи — 2 700 гривень;

         2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1200гривень;

         4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 600 гривень;

         5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 500 гривень.

Виплату разової грошової допомоги здійснює Міністерство соціальної політики України через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської місько державних адміністрацій, які через відділення зв’язку або через установи банків перераховують допомогу на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії.

На виконання постанови 11 квітня 2017 року списки одержувачів пенсій, які мають право на отримання разової грошової допомоги,  передані до управління  соціального захисту населення Києво-Святошинської РДА для проведення таких виплат.

         Особи, які набули статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” до 5 травня 2017 р. включно, та не отримали грошової допомоги, мають право звернутися за нею до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2017 року.

Календар

<< < червня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30