Києво-Святошинська районна рада

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА

Опубліковано Середа, 11 жовтня 2017, 10:55

11-го жовтня вступив в дію ухвалений Верховною Радою  законопроект № 6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», згідно якого внесено комплексні зміни у систему пенсійного забезпечення.

НАРАХУВАННЯ ТА ІНДЕКСАЦІЯ ПЕНСІЙ

         Уже 1 жовтня мінімальна пенсія для осіб, які мають повний страховий стаж, встановлена на рівні 1452 грн. Для пенсіонерів, які не мають повного стажу, розмір пенсії збільшили на 45%, до 1373 грн. (раніше 949 грн.)

         Починаючи з 1 жовтня 2017 року виплата пенсій працюючим пенсіонерам відновиться в повному обсязі (буде скасовано обмеження 85% від розміру пенсії, але не менш 150% прожиткового мінімуму для  осіб, які втратили працездатність).

         Проводиться осучаснення раніше призначених пенсій із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3764,40 грн. Раніше для пенсій, призначених до 2009 року, цей показник застосовується на рівні 1197, 91 грн., для пенсій, призначених після 2009 року – за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

         Однак, при проведенні такого перерахунку буде змінено показник оцінки вартості одного року страхового стажу, що застосовується при обчисленні пенсії (він буде знижений з 1,35% до 1%).

ПРИКЛАД:

З 01.11.2012 жінці була призначена пенсія за віком при страховому стажі 38 років 11 місяців 29 днів (коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35 – 0,52538) та заробітній платі 4371,40 грн. (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати – 2,18439).

ПРАЦЮЮЧА ОСОБА

НЕПРАЦЮЮЧА ОСОБА

РОЗМІР ПЕНСІЇ ДО ПЕРЕРАХУНКУ

2382,57 грн., де:

2296,65 грн. – основний розмір пенсії (4371,40 грн. х 0,52538);

85,92 грн. – доплата за понаднормативний стаж (1074,00 грн. х 8%).

Зазначена особа працює, отже виплата пенсії проводиться у розмірі 85% призначеної пенсії: 2025,18 грн. (2382,57 грн. х 85%).

2401,61 грн., де:

2296,65 грн. – основний розмір пенсії (4371,40 грн. х 0,52538);

104,96 грн. – доплата за понаднормативний стаж (1312,00 грн. х 8%).

РОЗМІР ПЕНСІЇ ПІСЛЯ 01.10.2017

при коефіцієнті стажу – 0,38917 та заробітній платі – 8222,92 грн.

3286,03 грн., де:

3200,11 грн. – основний розмір пенсії (8222,92 грн. х 0,38917);

85,92 грн. – доплата за понаднормативний стаж (1074,00 грн. х 8%).

3309,95 грн., де:

3200,11 грн. – основний розмір пенсії (8222,92 грн. х 0,38917);

109,84 грн. – доплата за понаднормативний стаж (1373,00 грн. х 8%).

 

        

Щороку здійснюватиметься перерахунок раніше призначених пенсій. З 2021 року індексація відбуватиметься автоматично: на 50% від зростання споживчих цін і на 50% від зростання середньої заробітної плати за один календарний рік. У 2019-2020 роках індексація пенсій буде здійснюватись за окремими рішеннями Уряду.

ПЕНСІЙНИЙ ВІК І СТРАХОВИЙ СТАЖ

Пенсійний вік підвищуватися не буде. Натомість змінюються вимоги до трудового стажу, тобто того періоду, за який людина, або її роботодавець сплачували страхові внески до Пенсійного фонду України. Мінімальний розмір пенсії за віком буде нараховуватися за наявності страхового стажу в чоловіків – 35 років, у жінок – 30 років.

До кінця 2017 року мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію залишається незмінним – 15 років. Але уже з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії матимуть ті, у кого буде 25 років страхового стажу.

Надалі він з кожним роком буде збільшуватися на 1 рік. І у 2028 році має сягнути 35 років.

Законопроектом передбачений варіант, коли людина може придбати страховий стаж, якого не вистачає. Для цього треба буде зробити внески у Пенсійний фонд.

Разом із тим, для людей, у яких страховий стаж становитиме менше 15 років, після досягнення ними 65 років передбачена тимчасова соціальна допомога, розмір якої буде визначатися, виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера.

ДОСТРОКОВИЙ ВИХІД НА ПЕНСІЮ ТА СПЕЦПЕНСІЇ

Для певних категорій українців збережено право виходу на дострокову пенсію. Зокрема, матері, які виховали п'ять дітей або інвалідів з дитинства, можуть виходити на пенсію у 50 років за наявності страхового стажу 15 років. Військовослужбовці – учасники бойових дій зможуть виходити на пенсію у 55 років за наявності страхового стажу в чоловіків 25 років, а у жінок – 20 років.

Проте, для працівників освіти, медиків, соціальних працівників пенсія за вислугу років скасована.

Разом із тим, законопроект скасовує спеціальні пенсії для держслужбовців, народних депутатів, дипломатів, суддів, науковців та інших категорій. Всі вони переходять на загальну систему нарахування пенсій.

Києво-Святошинське об’єднане УПФУ Київської області інформує:

Опубліковано Середа, 04 жовтня 2017, 09:51

Згідно із статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім”ї померлого годувальника, які були на його утриманні. При цьому, дітям пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається незалежно від того чи перебували вони на утриманні годувальника.

         Непрацездатними членами сім”ї вважаються, зокрема діти – сироти до досягнення ними 23 років, не залежно від того навчаються вони чи ні.

      Згідно із Сімейним кодексом України опіка, піклування встановлюється над дітьми сиротами і дітьми позбавленими батьківського піклування. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

         Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім”ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

     Після досягнення одним із  непрацездатних членів сім”ї повноліття, виплата пенсії припиняється у зв’язку із необхідністю подальшого виділення частки пенсії на повнолітнього одержувача.

      Для уникнення переплат пенсій, виплата пенсії у зв’язку із втратою годувальника на молодших утриманців продовжується після з’ясування підстав для виплати на повнолітнього утриманця.

     З метою недопущення тривалого неотримання пенсії необхідно особисто звернутись члену сім”ї, якому виповнилось 18 років, до територіального управління Пенсійного фонду України за місцем реєстрації (одержання пенсії) із документами, що засвідчують особу, підтверджують його навчання за денною формою навчання та заявою про виділення часки пенсії.

        При зверненні непрацездатного члена сім”ї, що своєчасно не надав документи для продовження виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника, в подальшому виплата його частки пенсії буде продовжуватись зі строків, визначених частиною другою статті 39 Закону.

         Статтею 34 Цивільного кодексу України встановлено, що повну цивільну недієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).

       Отже, у разі, якщо дитині-сироті виповнюється 18 років, пенсія виплачується їй особисто та пенсійна справа одержувача пенсії або частини пенсії оформлюється на ім’я такої дитини.

Чи планується проводити осучаснення пенсій для колишніх вчених, яким пенсія була нарахована за спеціальним законодавством?

Опубліковано Середа, 27 вересня 2017, 11:44

Проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” передбачає визначення єдиних умов в обчисленні пенсій згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” незалежно від займаної посади та виконуваних робіт.

З цією метою, пенсії що були призначені (обчислені) відповідно до “спеціальних” законів, зокрема Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність”, будуть перераховані з 1 жовтня 2017 року згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

У тому випадку, якщо розмір пенсії, призначеної за Законом України „Про наукову і науково-технічну діяльність”, після розрахунку за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” буде більшим, проводиться автоматичне переведення пенсії за умовами, передбаченими Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Якщо розмір пенсії після розрахунку за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” буде меншим, пенсія продовжує виплачуватися у раніше призначеному розмірі. 

 

Як буде проводитись осучаснення пенсій  колишнім державним службовцям?

Проектом Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” передбачається ліквідація спеціальних пенсійних режимів.

Скасовуються спеціальні пенсії для:

  • Державних службовців;
  • Науковців;
  • Осіб місцевого самоврядування;
  • Прокурорів;
  • Суддів;
  • Депутатів;
  • Журналістів.

При цьому пенсії, що були призначені раніше – продовжують виплачуватися.

Якщо при перерахунку пенсії з 1 жовтня згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  пенсія буде більша, буде здійснено автоматичне переведення на загальні умови.

 

Чи буде при осучасненні пенсій вирішена проблема металургів,шахтарів та інших людей, що пішли на пенсію по 1 та 2 списку, а особливо пішли до 2000 року?

При осучасненні пенсій, яке пропонується Урядом, буде збільшено пенсії з урахування страхового стажу та заробітку кожного пенсіонера. Враховуючи, що шахтарі, металурги та інші категорії працівників, які працювали в шкідливих умовах, мали більш високу заробітну плату, яка зрозуміло ж не може зрівнятись із зарплатою двірника, то і розмір пенсії їм буде підвищено більш суттєво. А ще ж необхідно врахувати, що період роботи за списком № 1 включається до страхового стажу у подвійному розмірі, то це також матиме свій вплив на розмір пенсії.

Основна ціль осучаснення пенсії полягає в тому, що кожен пенсіонер повинен отримувати зароблену пенсію. 

Чи зараховується навчання в університеті до страхового стажу?

Опубліковано Середа, 20 вересня 2017, 14:21

Згідно зі статтею 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон), який набув чинності 01.01.2004, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Статтею 11 Закону визначений перелік осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Особи, що навчаються у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі цим переліком не передбачені.

Водночас Законом передбачена можливість добровільної участі у пенсійному страхуванні (стаття 12 Закону). Особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до статті 11 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Таким чином, навчання після 01.01.2004 може бути зараховане до страхового стажу за умови сплати страхових внесків на умовах добровільної участі у пенсійному страхуванні.

Періоди трудової діяльності, у тому числі навчання, що враховувалися до стажу до набрання чинності цим  Законом (до 01.01.2004) зараховуються на умовах, визначених законодавством, що діяло раніше.

Так, згідно з пунктом "д" статті 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до стажу роботи також зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Пенсійна реформа. Підняття пенсійного віку. Чи можна буде після проведення реформи вийти на пенсію в 60 років?

Опубліковано Середа, 13 вересня 2017, 15:06

Підняття пенсійного віку не буде. Цю позицію уряд відстояв в переговорах з МВФ, ця позиція покладена в основу пенсійної реформи. По досягненні 60 років людина зможе вийти на пенсію. Разом з тим, уряд запропонував ліквідувати «зрівнялівку», коли розмір пенсії практично не залежить від кількості відпрацьованих років. За нині діючими правилами оформити пенсію за віком в 60 років можна за наявності 15 років страхового стажу. Тобто, якщо людина почала працювати в 25 років, вже в 40 вона має необхідну кількість років страхового стажу, фактично може не працювати далі і вийти на пенсію в 60 років.  При цьому отримуватиме майже таку ж саму пенсію як і той, хто пропрацював 30-40 років.

Уряд збільшив страховий стаж,  необхідний для оформлення пенсії,  до 25 років. Якщо б було підняття пенсійного віку, всі, незалежно від кількості стажу, мали б виходити на пенсію в 63 або в 65 років. Натомість після реформи пізніше виходитимуть на пенсію лише ті, хто не має необхідної кількості стажу. І це принципова різниця. В наступному році виходитимуть на пенсію люди 1958 року народження. Попередні розрахунки показують, що до 90% з них добросовісно працювали усе своє життя і мають необхідний стаж і навіть більший. Тобто, переважна більшість 60-річних українців зможуть без жодних проблем оформити пенсію за віком. Що стосується тих відсотків, кому з якихось причин забракне років стажу, то у них буде можливість або допрацювати, або оформити соціальну допомогу.  

Легалізація заробітної плати

Опубліковано Четвер, 07 вересня 2017, 14:06

У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Працівники, які одержують гроші „в конвертах”, є заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій.

Виплата заробітної плати у „конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи державних службовців.

Працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Опубліковано Вівторок, 29 серпня 2017, 12:41

Пенсіонерам, які переселилися з Донецької та Луганської областей для продовження виплати пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) необхідно стати на облік як внутрішньо переміщена особа в місцевому управлінні соціального захисту населення за місцем перебування та отримати відповідну довідку.

Після отримання довідки для продовження виплати пенсії за новим місцем проживання, необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України в районі (місті, районі у місті), де пенсіонер зареєстрований як внутрішньо переміщена особа та фактично перебуває(проживає).

До органу Пенсійного фонду України внутрішньо переміщена особа має надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорта, пенсійного посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк».

Орган Пенсійного фонду України складає та направляє до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення списки осіб, які звернулись за призначенням (відновленням) пенсій для розгляду на Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад.

Орган Пенсійного фонду України призначає (відновлює) пенсію тільки на підставі рішення Комісії.

Для поновлення виплати пенсії, припиненої з 01.02.2015 (тим хто отримував пенсію на підконтрольній території з 2014р.) у зв’язку з відсутністю реєстрації як внутрішньо переміщена особа, пенсіонер має обов’язково звернутись до територіального органу соціального захисту населення та отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 № 615, уповноваженим банком, що здійснює виплату пенсій, призначених внутрішньо переміщеним особам, є АТ «Ощадбанк». Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється шляхом зарахування коштів на платіжну картку Ощадбанку, що видається пенсіонеру за умови надання ним відповідного пакету документів, в тому числі, що підтверджують особу та її статус, до відділення Ощадбанку за місцем реєстрації.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2016 № 167 для ідентифікації одержувачів соціальних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм соціальних виплат здійснюється емісія платіжних карток із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням.

Для оформлення платіжної картки, яка є пенсійним посвідченням, внутрішньо переміщеній особі слід звернутись до управління Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку із документами, що посвідчують особу, довідкою про взяття на обліку внутрішньо переміщеної особи, фотокарткою та засвідчити в органі Фонду відповідну заяву.

         Заява про запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

Це передбачено пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846.

Особи, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, не завжди мають можливість надати трудову книжку з записами про звільнення з роботи у період проведення антитерористичної операції.

Для зазначених осіб статус «непрацюючий» можливо визначити на підставі особистої заяви довільної форми із зазначенням дати, з якої особа не працює, та пояснення обставин, у зв’язку з якими не може внести запис в трудову книжку чи надати оригінал  трудової книжки. Орган Пенсійного фонду України перевіряє індивідуальні відомості про застраховану особу щодо наявності інформації про сплату страхових внесків, відсутність в  Державному єдиному реєстрі інформації про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця.

У разі виявлення в подальшому факту роботи особи або інформації про іншу дату звільнення з роботи, утримання надміру виплачених сум пенсії вирішується відповідно до статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Щодо виплати допомоги на поховання пенсіонерів, які перебували на обліку в управліннях Пенсійного фонду України на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.

Якщо померлий пенсіонер на час смерті не перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України на підконтрольній території, виплату допомоги на поховання та недоотриманої пенсії померлого здійснює управління Пенсійного фонду України на території, контрольованій українською владою, до якого звернулися особи, які мають право на отримання таких виплат відповідно до законодавства.

До заяви про виплату допомоги на поховання необхідно надати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданий територіальним органом Міністерства юстиції України у порядку, визначеному чинним законодавством щодо проведення державної реєстрації смерті, а також документи, що підтверджують статус заявника.

Фізичниим особам – підприємцям про обчислення страхового стажу

Опубліковано Середа, 23 серпня 2017, 09:45

Підприємці, як і звичайні громадяни, за досягнення пенсійного віку мають право на призначення пенсії за віком.

Нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі – Закон № 1058) визначено, що з 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку, а за період до набрання чинності цього Закону — на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяв раніше.

Відповідно до ст. 24 Закону № 1058 страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо з 01.01.2004 страхові внески за місяць сплачені у розмірі, меншому за мінімальний страховий внесок, то страховий стаж обчислюється не в повному обсязі, а пропорційно до сплаченого внеску.

Нагадаємо, що мінімальний страховий внесок – це добуток законодавчо встановленої суми мінімальної заробітної плати на тариф страхових внесків до Пенсійного фонду за відповідний період.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб – підприємців становить 704 грн на місяць (3 200 грн х 22%).

З 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати щомісяця єдиний внесок у сумі не менше половини (0,5) від розміру мінімального страхового внеску – 352 грн (704 грн х 0,5 = 352 грн).

Але, для зарахування періоду здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

Отже, у разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн за місяць, страховий стаж буде зараховано пропорційно, а це лише півмісяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір. Наприклад, якщо ви, як фізична особа-підприємець, сплачували єдиний внесок протягом січня-червня по 352 грн щомісяця, то вам до страхового стажу буде зараховано не 6 місяців, а лише 3.

Києво –Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області просить фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, врахувати дану інформацію і сплачувати єдиний внесок у розмірі не меншому за мінімальний (тобто, не менше 704 грн).

Послуги, які можливо отримати на веб порталі Пенсійного фонду України.

Опубліковано Середа, 09 серпня 2017, 14:28

З 1 жовтня 2012 року розпочав роботу веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. 

Створення веб-порталу Пенсійного фонду дало змогу кожній застрахованій особі, попередньо зареєструвавшись у базі даних веб-порталу, переглядати виписку із системи персоніфікованого обліку, де вказано суму заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, відмітки про сплату страхових та єдиного внесків, відомості про спеціальний (пільговий) стаж. Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і в разі потреби звернутися до нього з претензіями. Пенсіонери ж зможуть регулярно одержувати відомості з власної пенсійної справи, де вказується вид та сума призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством; назву закону, згідно з яким призначено пенсію, тощо.

На порталі також багато довідкової інформації: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адрес управлінь ПФУ в областях. Громадяни й застраховані особи зможуть довідатися, наприклад, про умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій, про порядок одержання та використання свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, тощо. Для страхувальників є інформація про умови інших обов’язкових платежів, порядок складання та подання звітності, порядок здійснення органами Фонду перевірок тощо. Наведено зразки бланків, заяв, інших документів, потрібних для взяття чи зняття з обліку, складення та подання звітності, призначення та перерахунку пенсій тощо.

Кожен зареєстрований користувач зможе через портал подати запит у Фонд для підготовки йому довідок, інших документів у паперовому вигляді, домовитися про прийом керівника чи відповідальної особи в управлінні Фонду й навіть написати скаргу, на яку обов’язково в установлений законом термін йому прийде відповідь.

Щоб зареєструватися на веб-порталі, необхідно:

1. Особисто звернутись до територіального органу Пенсійного фонду й оформити заяву (заяву можна принести й уже заповнену – на веб-порталі викладено її зразок, який треба лише роздрукувати і внести потрібні дані). Фізичній особі треба мати при собі паспорт та ідентифікаційний код, юридичній – документ, що посвідчує її належність до організації. Користувачу видадуть розписку про одержання заяви, а також реєстраційний код, який потрібен для реєстрації на веб-порталі. 

2. Зайшовши на веб-портал ПФУ за адресою http://portal.pfu.gov.ua у пункті меню “Реєстрація на порталі” заповнити реєстраційну форму, вибравши логін і пароль. 

3. На електронну адресу, вказану користувачем, надійде лист, потрібний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження користувач отримує повідомлення з веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.

В процесі реформування Пенсійного фонду можливості Веб – порталу розширилися. Відтепер за допомогою електронно - цифрового підпису громадянам надана можливість реєстрації на порталі без безпосередньої явки до Пенсійного фонду, переглядати персоналізовані довідки, подавати звернення щодо перерахунку та призначення пенсії, переглядати електронні пенсійні справи.

Незабаром з’явиться можливість замовляти довідки про розмір пенсії, витяг з електронної пенсійної справи, індивідуальні відомості про застраховану особу. Подавати заяви: на переведення з одного виду пенсії на інший, на внесення змін до пенсійної справи, на припинення виплати в зв’язку з виїздом за межі України. Також буде надходити повідомлення про необхідність легалізації трудових відносин.

Запрошуємо Вас стати користувачем Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua).

Календар

<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31