Києво-Святошинська районна рада

Чи безпечна ваша новорічна ялинка?

Опубліковано Середа, 13 грудня 2017, 13:51
Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Такі вимоги є і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового Року і Різдва.
Новий рік – це свічі, хлопавки й вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. При цьому штучні ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й "розтікаються". Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит. і т.ін. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які мають протипожежну пропитку (ця інформація вказується на упаковці). Щоб ялинка не впала або не поранила дитину, вона повинна бути правильно зібрана і надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені. На ялинку не можна встановлювати свічі та бенгальські вогні, особливо в об'єднанні з ватним "снігом" і паперовими іграшками. Збирати штучну ялинку потрібно згідно з інструкцією. У процесі складання ялинки не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б'ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику і т.ін). Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправжні й не сертифіковані електричні вироби. Підключення гірлянд до мережі повинне виконуватися тільки за допомогою штепсельних з'єднань. При виявленні несправності в ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння, вона повинна бути терміново відключена.
Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у житловому секторі під час опалювального періоду!

Опубліковано Середа, 06 грудня 2017, 10:03
З відчутним зниженням температурних показників значно погіршується статистика трагічних випадків на пожежах у житловому секторі. В першу чергу завдяки тому, що самі ж громадяни нехтують елементарними правилами безпеки: використовують несправні обігрівачі, не слідкують за перевантаженням електромереж та справністю пічного опалення.
Всього з початку року на території України виникло понад 71 тисячя пожеж. З них у житловому секторі — понад 25 тисяч. Кількість смертельних випадків на пожежах вже давно перетнула позначку у 1200 осіб і зараз чи не щодня маємо не менше чотирьох загиблих за добу.
Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення пожеж у житловому секторі, а також вражаючого зростання показника загибелі громадян, Києво-Святошинський районний відділ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області закликає жителів району дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті!
 
Зокрема:
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • не паліть у ліжку;
  • подбайте про стан опалення в помешканні та не використовуйте старі чи несправні обігрівачі;
  • при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!
Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню. Пам'ятайте, що загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

Рятувальники ліквідували загорання виробничого цеху та врятували близько двох тисяч курчат

Опубліковано Четвер, 30 листопада 2017, 10:52
29 листопада о 01:35 до оперативно-диспетчерської служби Києво-Святошинського району надійшло повідомлення про загорання на території виробничому цеху в с. Забір'я на вул. Перемоги.
До місця виклику було направлено чергові караули 34-ї, 62-ї Державних пожежно-рятувальних частин м. Вишневе та 51-ї, 33-ї ДПРЧ м. Боярка.
По прибуттю рятувальниками встановлено, що вогнем охоплено  покрівлю виробничого цеху на площі 150 кв. м.
Пожежу локалізовано о 02:32 та о 04:08 – повністю ліквідовано.
Під час гасіння пожежі залучалось чотири одиниці техніки та 16 чоловік особового складу.
В будівлі виробничого цеху знаходилось близько двох тисяч курчаток, яких рятувальникам вдалось врятувати.
Причина пожежі наразі встановлюється.

Києво-Святошинський район: рятувальники завітали до вихованців Білогородської загальноосвітньої школи № 1

Опубліковано П'ятниця, 24 листопада 2017, 10:23
23 листопада рятувальники 33-ї Державної пожежної рятувальної частини м. Боярка провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» для школярів Білогородської загальноосвітньої школи № 1.
Під час проведення акції рятувальники розповіли учням про різноманітні надзвичайні ситуації, чому вони виникають та куди звертатися по допомогу у разі їх виникнення. Крім того, вогнеборці наголосили на основних правилах пожежної безпеки, застерегли дітей від небезпечних забав із сірниками, ознайомили з правилами поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів.
Школярі мали змогу оглянути пожежний автомобіль та спеціальне пожежно-рятувальне обладнання, що є на озброєнні у вогнеборців. Учні розпитували про призначення інструментів, спецзасобів, та при яких надзвичайних ситуаціях вони застосовуються. Усі охочі мали змогу приміряти бойовий одяг рятувальників та посидіти у пожежному автомобілі, відчувши себе справжнім рятувальником.
Після закінчення акції дітлахи із захопленням ділись між собою враженнями. Подібні заходи для дітей є надзвичайно корисними, адже, знаючи основні правила безпеки, підростаюче покоління в будь-який час зможе захистити себе від небезпечних подій та допомогти іншим.

Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

Опубліковано Четвер, 23 листопада 2017, 15:17
Знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ визначити набагато складніше. Небезпека терористичних актів, від яких не застрахована жодна країна світу, робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами досить актуальним.
       Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.
       Як правило, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат дорослі люди негайно викликають фахівців, які убезпечують район і знешкоджують небезпечні знахідки в установленому порядку. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх на страшні експерименти. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, в школу.
       Земля таїть багато небезпечних знахідок, на які можна натрапити під час прогулянок лісом, походів і стати їх жертвами, навіть, не підозрюючи про це. Ніхто не може гарантувати, що у землі під багаттям, розкладеним на лісовій галявині, не ховаються снаряди часів війни.
Під час прогулянок в лісі:
1. Ретельно вибирайте місце для багаття. Воно повинно бути на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися з війни.
2. Перед розведенням багаття в радіусі п'яти метрів перевірте грунт на наявність вибухонебезпечних предметів щупом (або лопатою обережно зніміть верхній шар грунту, перекопайте землю на глибину 40-50 см).
3. Користуватися старими багаттями не завжди безпечно. Там можуть виявитися підкинуті військові «трофеї»або такі, що не вибухнули.
4.У жодному випадку не підходьте до знайдених багать, що горять (особливо вночі). В цьому багатті може виявитися предмет, що може вибухнути.
       Практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності!
Пам'ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.
       Однією з серйозних загроз сучасного суспільства є тероризм. Майже кожного дня ми чуємо про здійснення терористичних актів у яких гинуть люди. Більшість цих актів проходить з використанням вибухових пристроїв. І це, як правило, саморобні, нестандартні пристрої, які складно відшукати, знешкодити або ліквідувати. Злочинці, як правило, поміщають їх в звичайні портфелі, сумки, банки, пакети і потім, ніби випадково, залишають в багатолюдних місцях. У такому разі важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої ж сумки, дійсно забутої розсіяним пасажиром в трамваї, тролейбусі або автобусі. Часто такі міни – пастки мають досить привабливий вигляд. Відомі випадки застосування таких мін у авторучках, мобільних телефонах, гаманцях, дитячих іграшках.
От чому вимагають особливої уваги бездоглядні предмети в транспорті, кінотеатрі, магазині, на вокзалі або мітингу.
       Люди часто гублять свої речі і, на щастя, не кожна з них несе небезпеку, але є кілька ознак, що дозволяють запідозрити вибуховий пристрій.
Слід звертати увагу на:
- припарковані біля будівель автомашини, власник яких невідомий або державні номери якого не знайомі мешканцям, а також коли автомобіль здається безхазяйним;
- наявність у знайденому механізмі антени або приєднаних до нього дротів;
- звуки, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), мигтіння індикаторної лампочки;
- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);
- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
- специфічний запах.
       Якщо знайдений предмет не повинен, як Вам здається, знаходитися «в цьому місці і в цей час», не залишайте цей факт без уваги.
       Якщо ви знайшли забуту річ в громадському транспорті, опитайте людей, що знаходяться поряд. Постарайтеся встановити, чия вона або хто міг її залишити. Якщо господар не встановлений, негайно повідомте про знахідку водія (кондуктора).
       У разі знаходження підозрілого предмету в під'їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо, він належить їм. При неможливості встановлення власника — негайно повідомте про знахідку у ваше відділення поліції.
       Якщо ви знайшли підозрілий предмет в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрацію.
При виявленні вибухонебезпечного пристрою:
1. Негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту.
2. Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.
3. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.
4. Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).
5. Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.
Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки.
У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакуюють:
- одягніть одяг з довгими рукавами, щільні брюки і взуття на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;
- візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;
- під час евакуації слідуйте маршрутом, вказаним органами, що проводять евакуацію. Не намагайтеся "зрізати" шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування.
- тримайтеся подалі від ліній енеропостачання, що впали.

Якщо Ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:
- обережно обійдіть всі приміщення, щоб перевірити чи немає витоків води, газу, спалахів і т.п. У темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки - користуйтеся ліхтариком;
- негайно вимкніть всі електроприлади, перекрийте газ, воду;
- з безпечного місця зателефонуйте рідним та близьким і стисло повідомите про своє місцезнаходження, самопочуття;
- перевірте, як йдуть справи у сусідів - їм може знадобитися допомога.
       Якщо Ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятівникам. Найкраще, що Ви можете зробити – залишити небезпечне місце. До того ж, варто знати, що зловмисники часто встановлюють бомби парами, щоб, через деякий час після вибуху першої з них, пролунав другий вибух. Зловмисники розраховують на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, у тому числі і представники силових структур, і, при повторному вибуху, жертв буде набагато більше.

Києво-Святошинський район: відбувся фінал «Всеукраїнський літературний конкурс на протипожежну та техногенну тематику»

Опубліковано Середа, 22 листопада 2017, 09:46

1 листопада в відділі освіти Києво-Святошинської РДА був проведений фінал «Всеукраїнський літературний конкурс на протипожежну та техногенну тематику» серед загальноосвітніх навчальних закладів Києво-Святошинського району. Журі, до складу яких входили представники освітніх закладів оцінювали роботи учнів віком від 6 до 18 років, які були розподілені на три вікові категорії:
 
1 категорія ( від 6 до 10 років)

1 місце – учениця Вишнівської ЗОШ №2 Карбовська Поліна Олегівна
1 місце – учень Вишнівської ЗОШ №2 Сиротенко Гліб Анатолійович
2 місце – учениця Вишнівської ЗОШ №3 Шкварун Анастасія Миколаївна
2 місце- учениця Вишнівської ЗОШ №2 Шамсутдінова Вікторія Володимирівна
3 місце – учень Вишнівської ЗОШ №2 Максименко Роман
3 місце – учениця Вишнівської ЗОШ №3 Васильєва Вероніка
 

2 категорія ( від 11 до 14 років)

1 місце – учениця Вишнівської ЗОШ №3 Тищенко Дарина
1 місце – учениця Вишнівської ЗОШ №2 Кустовська Вікторія Олексіївна
2 місце – учениця Вишнівської ЗОШ №3 Шкіль Євгенія Олександрівна
3 місце – учениця Вишнівської ЗОШ №2 Гергель Світлана
 
3 категорія ( від 15 до 18 років)

1 місце - учениця Вишнівської ЗОШ №3 Сабадаш Марія Андріївна
1 місце - учениця Вишнівської ЗОШ №2 Михайленко Мирослава Олександрівна
2 місце - учениця Вишнівської ЗОШ №2 Шакун Валерія Анатоліївна
3 місце – учениця Вишнівської ЗОШ №3 Міронова Валерія Дмитрівна
Найкращі твори будуть направлені на 2 етап – обласний.
Києво-Святошинський РВ ГУ ДСНС України у Київській області щиро дякує всім учасникам конкурсу та вітає переможців.

Києво-Святошинський район: рятувальники проводять уроки безпеки зі школярами

Опубліковано Середа, 15 листопада 2017, 11:28

Багато малюків вже залишаються вдома без дорослих. Тут їх підстерігає чимало небезпек, в том числі й  загроза виникнення пожежі. Так, 14 листопада в рамках Тижня безпеки життєдіяльності працівники Києво-Святошинського районного відділу провели бесіди з учнями 5-го класу Малютянської загальноосвітньої школи. 

Рятувальники нагадали школярикам основні правила безпеки при користуванні газовою плитою, під час експлуатації побутових електроприладів, обігрівачів, та наголосили  про наслідки дитячих пустощів з вогнем.

Також рятувальники наголосили про небезпеку виявлення вибухонебезпечних предметів та правила поведінки при їх виявлені. Працівники ДСНС перелічили учням основні причини виникнення пожеж у побуті, навели реальні приклади виникнення пожеж через недотримання правил пожежної безпеки вдома.

Наприкінці зустрічі було  продемонстровано як правильно користуватися вогнегасником.

Проведення Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу "Не жартуй з вогнем"

Опубліковано Вівторок, 14 листопада 2017, 11:12

Добровільним пожежним товариством України спільно з ДСНС та редакцією журналу «Пожежна та техногенна безпека» протягом листопада  2017 року проводиться Всеукраїнський літературний конкурс серед дітей на протипожежну та техногенну тематику. Рятувальники Києво-Святошинського району запрошують всіх бажаючих взяти участь у конкурсі. Всі роботи приймаються до 21.11.2017 року за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вулиця Київська, 2А. Переможці Всеукраїнського етапу будуть нагородженні подарунками. За детальною інформацією звертайтеся за телефоном: 0962062333. Додаток з умовами конкурсу додається.

Умови проведення Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу "Не жартуй з вогнем"

Як діяти, якщо ви почули сигнал оповіщення «Увага всім!»

Опубліковано Четвер, 09 листопада 2017, 15:21
Основним способом оповіщення населення про надзвичайну ситуацію є передача інформації з використанням державних мереж радіо і телевізійного мовлення. Для привернення уваги людей перед озвученням оперативних даних вмикаються сирени, виробничі гудки та інші сигнальні засоби, які означають сигнал «Увага всім!»
За сигналом «Увага всім!» громадяни повинні включити радіотрансляційні або телевізійні приймачі для прослуховування нагального повідомлення. Інформація передається протягом 5 хвилин державною мовою, а також мовами основних нацменшин.
Повідомлення містить інформацію про місце й час виникнення надзвичайної ситуації, розміри та масштаби НС, час початку і тривалість дії факторів ураження, територію ураження, порядок дій при надзвичайних ситуаціях тощо.
Що робити після сигналу оповіщення «Увага всім!» – дивіться на інфографіці, поданій нижче.

Календар

<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31