Києво-Святошинська районна рада

Рятувальники Київщини намагаються достукатись до свідомості мешканців обласні, наголошуючі, що спалювання сміття, сухої трави та залишків рослинності з кожним днем призводять до все більш напруженої ситуації

Опубліковано Вівторок, 20 червня 2017, 10:50

Необачність під час таких спалювань призводить до виникнення масштабних пожеж, створює загрозу перекидання вогню на житлові будинки. Також, загрозливим є збіг кількох факторів: відсутність опадів, сильний вітер, нескошений бур'ян. За таких умов навіть необережно викинутий у придорожні бур'яни сірник, недопалок можуть стати причиною великого лиха. З сухої трави вогонь може перекинутися на сухостій, а потім охопити найближчі зелені насадження (парки, лісосмуги, ліси), господарські споруди (гаражі, сараї, прибудови, тощо). Кількість загорань та їх площа постійно  збільшуються.

Лише впродовж доби в Київській області зареєстровано 18 випадків загорання трави та сміття на загальній площі більше 14 га. Загорання виникали у Вишгородському, Баришівському, Згурівському, Кагарлицькому, Володарському, Обухівському, Васильківському, Києво-Святошинському, Бородянському районах та місті Ірпінь. Дані займання були вчасно ліквідовані пожежно-рятувальними підрозділами області та не допущено розповсюдження вогню.

З  метою попередження виникнення пожеж в екосистемах під час спалювання сміття та сухої трави на відкритих ділянках Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян: не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Зверніть увагу - загасити займання трави поблизу житлового сектору на самому початку легко - просто вилити відро води чи закидати землею.  Обов»язково зателефонуйте в пожежно-рятувальну службу і повідомте про загорання.  Просимо Вас відповідально ставитися до власного життя та здоров'я! Пам'ятайте – попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати наслідки надзвичайної події.

КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РВ ГУ ДСНС УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗАКЛИКАЄ КЕРІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА НАСЕЛЕННЯ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ

Опубліковано Середа, 14 червня 2017, 11:19

ЗБЕРЕЖЕМО ХЛІБНІ МАСИВИ ВІД ПОЖЕЖ!

Вже скоро н а території країни розпочнется зернозбиральна кампанія. Щоб жнива пройшли без втрат, рятувальники нагадують керівникам сільськогосподарських підприємств, що до початку збирання врожаю необхідно подбати про здійснення протипожежних заходів під час його підготовки та збирання. Важливу роль в цьому відіграє протипожежний захист.

До початку збирання зернових культур вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також обладнані справними іскрогасниками, первинними засобами пожежегасіння (трактори і комбайни – двома вогнегасниками, двома щитковими лопатами, двома мітлами).  

Також заздалегідь всі трактористи  водії та комбайнери, що задіяні при збиранні врожаю проходять протипожежний інструктаж. Корпуси комбайнів та тракторів обладнуються заземлюючими пристроями. Техніку  постійно потрібно перевіряти на справність. У разі виявлення несправностей  потрібно негайно їх усувати.

      Перед дозріванням зернових  в місцях прилягання  засіяних площ до доріг, торфовищ, лісосмуг,  залізничних шляхів оборюють смугою 4 м.  У період стиглості  перед косовицею хлібні масиви потрібно розбити на ділянки не більше 50 га. Між ділянками потрібно робити прокоси шириною не менше  8 м. Скошену солому  потрібно негайно прибрати і по середині поля зробити проорану смугу 4 м тим паче на хлібному масиві під час збирання врожаю на площі більше 25 га.

     Потрібно мати на поготові трактор з плугом, а якщо збирання проводиться груповим методом, то на польовому стані  повинен знаходитися пожежний автомобіль або пристосована до гасіння пожеж техніка. Забороняється під час жнивної компанії поблизу ланів розпалювати багаття також влаштовувати стоянку техніки, не менше як за 100 м.  ремонтувати і  заправляти автомобілі.

 

     До початку збирання зернових розробити наказ, в якому:

- призначити відповідальних осіб за протипожежну підготовку збиральної техніки та агрегатів;

- організувати проведення пожежно-технічного мінімуму з заготівлі сіна та збиранні врожаю по правилам пожежної безпеки;

 

     В період дозрівання хлібних масивів необхідно:

-  розробити поле на ділянки площею не більше 50 га;

-  між ділянками виконати прокоси шириною не менше 8 м. та проорати смугу не менше  4 м. шириною;

-  виставити біля доріг, поруч із хлібними масивами попереджувальні таблички;

 

ГРОМАДЯНИ БУДЬТЕ ОБАЧНИМИ ПІД ЧАС ЗБИРАННЯ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР,  НЕДБАЛЕ СТАВЛЕННЯ

ДО КОРИСТУВАННЯ ВОГНЕМ МОЖЕ

ПРИЗВЕСТИ ДО ПОЖЕЖІ З ВЕЛИКИМИ МАТЕРІАЛЬНИМИ ЗБИТКАМИ !!! 

В рамках Всеукраїнської акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» 13 червня до 33-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Боярка завітали на екскурсію учні Боярської Загальноосвітньої школи №3

Опубліковано Середа, 14 червня 2017, 10:52

В рамках Всеукраїнської акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» 13 червня до 33-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Боярка завітали на екскурсію учні Боярської Загальноосвітньої школи №3.

Рятувальники розповіли про всі наслідки, котрі можуть статися, якщо не дотримуватися основних правил поведінки як побуті, так і в екосистемах. Дітям продемонстрували технічні можливості пожежно-рятувальної техніки, показали  користування первинними засобами пожежогасіння, детально розповіли про правила поведінки та дії під час находження вибухонебезпечних або підозрілих предметів.

Під час екскурсії рятувальники  показали дітям пожежні автомобілі, спеціальне спорядження та обладнання, які є на озброєнні у підрозділу. Також вогнеборці детально розповіли про призначення інструментів за допомогою яких вони ліквідовують пожежі, дорожньо-транспортні пригоди та інші надзвичайні ситуації.  Дітям надано можливість відчути себе в ролі рятувальника шляхом одягання на себе бойового одягу та подачі води від пожежного гідранта.

Юні гості покидали пожежну частину з величезною кількістю емоцій та запевнили, що після зустрічі із рятувальниками  будуть дотримуватись правил пожежної безпеки.


У місті Вишневе відбулося урочисте відкриття змагань з пожежно-прикладного спорту серед співробітників підпорядкованих підрозділів

Опубліковано П'ятниця, 09 червня 2017, 10:01

Також на урочистому відкритті були присутні і рідні рятувальників, загиблих під час виконання своїх службових обов’язків. Зокрема, мати Максима Глазкова, який загинув під час ліквідації пожежі на нафтобазі «БРСМ-Нафта» 9 червня 2015 року. 

Під час урочистостей Микола Чечоткін привітав учасників і згадав про трагічні події дворічної давнини.

“Змагання з пожежно-прикладного спорту - це завжди важлива подія для нашої Служби. Це спорт хоробрих та відважних і свято для рятувальників. Так сталося, що у цей день, рівно два роки тому, на території нафтобази “БРСМ-нафта” виникла одна із наймасштабніших і найскладніших пожеж в Україні, яка забрала життя трьох наших колег: Максима Глазкова – заступника начальника АРЗ СП ГУ ДСНС України у Київській області, Антона Басовського – пожежного-рятувальника 15 ДПРЧ ГУ ДСНС України у м. Києві та Андрія Тарасенка – заступника начальника АРЗ СП ГУ ДСНС України у м. Києві. І тому сьогодні змагання з пожежно-прикладного спорту ми присвячуємо пам’яті загиблих героїв”, - зазначив Голова ДСНС.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих колег.

Загалом впродовж цього дня учасники змагатимуться у таких дисциплінах, як підйом по штурмовій драбині у вікно 4-го поверху навчальної башти, бойове розгортання та підйом у вікно навчальної башти по розсувній драбині. За результатами усіх забігів найкращі команди-учасниці отримають  нагороди та  цінні подарунки.

 

 

Річниця трагедії на нафтобазі БРСМ-нафта. Згадуємо героїв

Опубліковано Четвер, 08 червня 2017, 12:28
 

8 червня 2015 року. Ця дата назавжди вписана в історію пожежно-рятувальної служби України. Саме цього дня на території нафтобази “БРСМ-нафта” виникла одна із наймасштабніших і найскладніших пожеж не лише в Україні, але й у Європі. 8 червня до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу на нафтобазі у Васильківському районі. Першочергово до місця події були направлені пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС України з найближче розташованих населених пунктів: Васильків, Глеваха, Калинівка. Всього ж на ліквідацію пожежі в подальшому було задіяно 939 чоловік та 117 одиниць техніки, позмінно в цілодобовому режимі одночасно працювали по над 200 чоловік та 55 одиниць техніки. 

Тільки завдяки самовідданим діям пожежних-рятувальників у перші
12 годин вдалося запобігти розповсюдженню вогню за межі території нафтобази, зокрема на поруч розташовану нафтобазу “КЛО”, військову базу, де зберігалися боєприпаси і загалом в десятки разів зменшити масштаби надзвичайної ситуації.

Гасіння пожежі тривало 90 годин, пожежа була локалізована в межах периметру 9 червня. Проте ще до 20 червня, час від часу, у різних місцях відновлювалося горіння палива. Тож остаточно пожежа була ліквідована 20 червня.

Найтрагічнішим днем за весь час ліквідації пожежі був ранок 9 червня, коли на території нафтобази пролунав вибух. Вибух, що забрав життя трьох рятувальників: Максима Глазкова – заступника начальника АРЗ СП ГУ ДСНС України у Київській області, підполковника служби цивільного захисту, Антона Басовського – пожежного-рятувальника 15 ДПРЧ ГУ ДСНС України у м. Києві, сержанта служби цивільного захисту, Андрія Тарасенка – заступника начальника АРЗ СП ГУ ДСНС України у м. Києві, майора служби цивільного захисту. Це були професіонали своє справи, герої, які виконали свій службовий та громадянський обов’язок і віддали найцінніше – своє життя – у боротьбі з вогняною стихією. Слова про героїзм дійсно є правдою, а не перебільшенням. Після загибелі пожежних нагороди знайшли своїх героїв. Максим Глазков, Антон Басовський та Андрій Тарасенко посмертно нагороджені орденом “За мужність” III ступеня.

Пожежне братство постійно опікується родинами загиблих товаришів і завжди пам’ятатиме про відважних сміливих рятувальників — Андрія, Антона та Максима. Вони завжди будуть частиною нашої рятувальної спільноти.

В другу річницю трагедії ми з сумом і скорботою згадуємо про ті події. Вкотре співчуваємо рідним, близьким, друзям загиблих хлопців. Ми не забули про їх подвиг!

Світла та вічна пам’ять героям!

Київська область: перевіряється готовність місцевих органів влади та рятувальників ліквідовувати надзвичайні ситуації

Опубліковано Вівторок, 06 червня 2017, 10:52

З метою перевірки діяльності аварійно-рятувальних формувань та сил цивільного захисту до дій за призначенням було проведено навчання у місті Вишневе Києво-Святошинського району.

Тому, 2 червня для навчань було вибрано одне з найбільших хімічно-небезпечних підприємств - ТОВ «Плодоовоч».

Тут в наявності велика кількість холодильних установок з небезпечними хімічними сполуками. Темою навчань було обрано «Ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації пов’язаної з аварією на аміачно-холодильних установках, евакуація та розміщення постраждалих, організація та здійснення життєзабезпечення, надання допомоги постраждалим».

За задумом навчань до оперативно-диспетчерської служби Києво-Святошинського району за номером 101 надійшло повідомлення, що внаслідок розгерметизації лінійного ресивера на аміачно-холодильній установці виникла аварія з подальшим викидом аміаку в кількості приблизно 1.5 тони.

На місце події було направлено черговий караул 34-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Вишневе. Було проведено збір особового складу районного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та поставлені задачі керівному і командно-начальницькому складу цивільного захисту.

Також, на території ТОВ «Плодоовоч» спрацювала система оповіщення про виникнення надзвичайної ситуації. Негайно була проведена евакуація працюючого персоналу та працівників прилеглих підприємств, які попадають у зону ураження. Відбувалось медичне та матеріально-технічне забезпечення евакуйованих.

Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=6SJViblhyQ4 

Києво-Святошинський РВ ГУ ДСНС України у Київській області повідомляє

Опубліковано Понеділок, 22 травня 2017, 15:20

В рамках профорієнтаційної акції, що нині триває на Київщині, рятувальники проводять для всіх охочих екскурсії пожежно-рятувальними підрозділами. Завдяки подібним заходам молоді люди можуть на деякий час відчути себе вогнеборцями, спробувати смак цієї не легкої та ризикованої, але вкрай важливої роботи. А найближчим часом це дозволить їм прийняти правильне рішення та обрати собі майбутню професію.

Так, 19 травня учні загальноосвітньої школи с. Гатне та загальноосвітньої школи №1 м. Боярка провели один день в гостях у рятувальників. Своє  знайомство з професією школярі розпочали з диспетчерської, приміщення куди надходять усі тривожні дзвінки з проханням про допомогу. Це один з ключових підрозділів пожежно-рятувальної служби, оскільки саме від диспетчера залежить правильність та своєчасність направлення сил та засобів на надзвичайну подію.

Далі діти мали змогу ознайомитися з побутом бійців ДСНС, а також спробувати приміряти бойовий одяг вогнеборців та проїхати у пожежному автомобілі. Ще дітвора дізналася про особливості різних видів пожежно-рятувальної техніки, яка використовується для порятунку людей з висотних будівель, вивозить велику кількість піноутворювача та порошку на гасіння пожеж різної складності, зокрема, і на нафтобазах, газо- та енергетичних підприємствах.

Велике захоплення викликала демонстрація дій зі звільнення постраждалих та миттєвого розрізання металевих конструкцій. На рахунку професіоналів пожежно-рятувальної частини сотні врятованих життів потерпілих у ДТП, на пожежах і кризі, визволення з криниць, ям та каналізаційних люків.

Наприкінці заходу учасники поділилися своїми враженнями від знайомства з буднями рятувальників, адже незабаром перед ними постане вкрай важливе питання — вибір вишу у для подальшого навчання.

Києво-Святошинський РВ ГУ ДСНС України у Київській області звертається до населення району!

Опубліковано П'ятниця, 19 травня 2017, 08:48

На території Києво-Святошинського району спостерігається різке підвищення показника кількості пожеж в природних екосистемах, проте не зважаючи на численні застереження рятувальників - населення продовжує нехтувати заходами пожежної безпеки та провокувати пожежі на відкритій території. Тепла та сонячна погода сприяє тому, що громадяни активно вирушають відпочивати на природу. Крім того, населення продовжує активно впорядковувати власні присадибні ділянки, спалюючи залишки минулорічної рослинності та сміття, і як наслідок збільшення кількості пожеж у природних екосистемах. 

Служба порятунку закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями. 

Під час відпочинку на природі, необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю.

На території Києво-Святошинського району спостерігається різке підвищення показника кількості пожеж в природних екосистемах, проте не зважаючи на численні застереження рятувальників - населення продовжує нехтувати заходами пожежної безпеки та провокувати пожежі на відкритій території. Тепла та сонячна погода сприяє тому, що громадяни активно вирушають відпочивати на природу. Крім того, населення продовжує активно впорядковувати власні присадибні ділянки, спалюючи залишки минулорічної рослинності та сміття, і як наслідок збільшення кількості пожеж у природних екосистемах. 

Служба порятунку закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями. 

Під час відпочинку на природі, необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю.

 

Києво-Святошинський РВ ГУ ДСНС України у Київській області попереджає громадян про своєчасне інформування щодо виявлення вибухових пристроїв

Опубліковано Четвер, 18 травня 2017, 13:50

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

- торкатися предмету і пересувати його;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;

- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте 101 або 102.

Календар

<< < червня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30