Києво-Святошинська районна рада

Олексій Храпачевський з міста Боярка – із палаючої будівлі врятував стареньку немічну бабусю

Опубліковано Середа, 18 жовтня 2017, 14:41
17 жовтня в приміщенні Києво-Святошинської районної держадміністрації за проявлений героїзм отримав нагороду Олексій Храпачевський з міста Боярка – із палаючої будівлі він врятував стареньку немічну бабусю.
Нагадаємо, надзвичайна подія сталася  19 вересня.   
 
Повідомлення про загорання господарської будівлі в  місті Боярка по вулиці Притвірська надійшло до оперативно-диспетчерської служби Києво-Святошинського району.
Але ще до прибуття рятувальних підрозділів  повз місце пожежі проходив учень 10-го класу Боярської ЗОШ Олексій Храпачевський. Хлопчина, що повертався додому зі школи побачив полум’я. Він знав, що в будинку може знаходитись старенька жіночка, яка пересувалась на інвалідному візочку. Олексій не розгубився – разом зі знайомим вони перестрибнули через паркан, розбили вікно та залізли в приміщення. Після чого. відчинили  зсередини двері та викотили бабусю на візку на свіже повітря.
«Часу, щоб покликати ще когось на допомогу не було, – розповідає Олексій. – Звичайно страшно було у палаючому будинку. Але я не міг інакше – знав, що там знаходиться старенька жінка».
Подякою та цінним подарунком Олексія за мужність нагородили Голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Мирослава Смірнова та заступник начальника Головного управління Сергій Майстренко.
Олексія Храпачевського також  буде номіновано на Всеукраїнську акцію "Герой-рятівник року" .

Київська область: проведено акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» для майбутніх захисників вітчизни

Опубліковано Вівторок, 17 жовтня 2017, 10:12
Однією з багатьох задач, що лежать на плечах рятувальників, є просвітницька місія, що проводяться серед дітей.
Під лозунгом «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» надзвичайники регулярно відвідують навчальні заклади аби нагадати дітям правила безпеки і вберегти від ймовірних загроз та небезпек. Так, 12 жовтня рятувальники завітали до вихованців Київського військового ліцею ім. Івана Богуна. Представників Головного управління ДСНС України у Київській області разом з піротехнічною групою Аварійно-рятувального загону спеціального призначення та співробітниками Києво-Святошинського районного відділу ДСНС приїхали аби навчити майбутніх офіцерів, як вберегтися від пожежі.
Влаштований для дітей захід проводився по запланованому сценарію і почався із шикування на плацу військового ліцею, знайомства, озвучування цілей проводження даного заходу та інструктажу. По команді керівника закладу ліцеїсти розійшлись по спальним приміщенням. Через годину пролунав тривожний дзвінок. Учні 8-9 класів організовано та оперативно покинули приміщення. Після евакуації та переклику, виявилось, що в ротах є відсутні. Не усі ліцеїсти змогли покинути приміщення через сильне задимлення умовної пожежі і аби врятуватися від вогню, хлопці чекали на приїзд рятувальників на даху будівлі. По прибуттю чергового караулу на місце, вогнеборці негайно розпочали роботу по рятуванню учнів. За допомогою авто драбини дітей евакуювали з даху цілими та неушкодженими. Після чого приступили до ліквідації умовної пожежі в самому приміщенні.
На другій стадії заходу ліцеїсти-богунівці прослухали повчальну лекцію від піротехніків про вибухонебезпечні та підозрілі предмети. Були показані технічні знаряддя за даною тематикою. Після чого усі охочі мали змогу більш детально ознайомитись з екіпіруванням піротехніків, примірявши його та потримавши в руках детально розглянути.
По закінченню бесіди з піротехніками Аварійно-рятувального загону спеціального призначення усі роти вишикувалися на плацу та мали змогу прийняти участь у третьому завершальному етапі заходу, а саме: демонстрації пожежної техніки та рятувального спорядження, в ході якої, ліцеїсти, одягнувшись у «бойовки», тримали в руках справжній брандспойт та змогли загасити умовну пожежу.
Задоволеними своєю роботою залишились всі учасники заходу, а урочисте вручення «Подяки» від навчально-оздоровчого комплексу Києво-Святошинському районному відділу ДСНС під оплески стали логічним і позитивним його завершенням.
 

Рятувальники попереджають - паління вбиває!

Опубліковано Середа, 11 жовтня 2017, 09:28
Про небезпеку від паління не говорить, напевно, лише ледачий. Постійні нагадування Міністерства охорони здоров'я та підрозділів ДСНС України звучать звідусіль: засоби масової інформації, листівки, плакати, соціальна реклама. Проте, люди продовжують зловживати цією пагубною звичкою і далі. І якщо, за словами лікарів, цигарки вбивають повільно, то рятувальники знають напевно – необережність під час паління може коштувати людині життя.
Від недбало кинутого недопалка може загорітися тканина, паперові вироби та інші горючі матеріали. А враховуючи те, що зазвичай ситуацію підігрівають вжиті алкогольні напої, фінал стає передбачуваним…
Рятувальники Києво-Святошинського району застерігають громадян бути обережними під час паління та дотримуватися правил поведінки із вогнем у побуті. Пам'ятайте, паління – не лише шкодить вашому здоров'ю, а й може призвести до втрати життя. Бережіть себе та своїх близьких!
 
Києво-Святошинський РВ
ГУ ДСНС  України у Київській області

Рятувальники Києво-Святошинського району провели показові заняття для дітей Тарасівської ЗОШ

Опубліковано Понеділок, 09 жовтня 2017, 16:29
5 жовтня з метою ознайомлення та навчання дітей основам пожежної безпеки, роз’яснення різноманітних аспектів безпеки життєдіяльності та популяризації професії рятувальника – для учнів та працівників Тарасівської ЗОШ I-III ст. рятувальники 51-ДПРП м. Боярка провели громадську акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!».
Працівники ДСНС запланували умовну пожежу у одному з приміщень школи та максимально повчально намагались донести до всіх важливість знань під час подій подібного характеру.
За сигналом «Тривога» викладачі та вихованці відповідно до плану евакуації звільнили приміщення навчального закладу та перебуваючи у безпечному місці спостерігали дії рятувальників під час гасіння умовної пожежі.
Захід зацікавив всіх присутніх та став наглядним уроком, на якому вони ознайомилися із діяльністю пожежно-рятувальної служби і зрозуміли, якими важливими є правила безпеки життєдіяльності та заходи безпеки у повсякденному житті.
Під час цієї акції дітям продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є на озброєнні у місцевих вогнеборців, розповіли про випадки пожеж на території міста та про причини їх виникнення.
Також діти дізналися, як правильно діяти у разі знаходження вибухонебезпечних або підозрілих предметів.
В ігровій формі рятувальники нагадали підростаючому поколінню, як правильно викликати Службу порятунку, якщо сталося займання, наприклад у квартирі та розповіли, як евакуюватися із задимленого приміщення, якщо ти вдома один.
Ця зустріч справила велике враження на усіх присутніх, адже заходи у рамках акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» – це дуже важлива та переконлива форма навчання. Коли на конкретних прикладах пояснюються такі важливі правила безпечної поведінки, а в ході навчання виникає цікаве спілкування і діти вчаться відповідально ставитися до свого життя та своїх близьких.

Рятувальники закликають громадян бути відповідальними та обережними під час використання пічного опалення!

Опубліковано Середа, 04 жовтня 2017, 09:58
Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приборів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.
Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.
 
У разі користування пічним опаленням:
- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;
- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:
- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;
- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.
 
Шановні городяни! Дотримання цих простих правил дозволить зберегти ваше життя та  життя близьких вам людей!

Києво-Святошинскьий РВ
ГУ ДСНС України у Київській області

УВАГА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО ЗАМОРОЗКИ

Опубліковано Вівторок, 26 вересня 2017, 11:49

За даними Укргідрометцентру, вночі 27 вересня у східних, Чернігівській, Сумській, Полтавській, 28 вересня і у північних, центральних та Запорізькій областях на поверхні ґрунту та місцями у повітрі заморозки 0-4°.  Вночі 28 вересня у Київській області на поверхні ґрунту заморозки 0-4°. У Києві вночі 28 вересня на поверхні ґрунту заморозки 0-2°.

Києво-Святошинський район: до рятувальників завітали школярі Вишнівської ЗОШ №3

Опубліковано Четвер, 21 вересня 2017, 15:56
21 вересня в рамках акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» до рятувальників 34-ї Державної пожежно-рятувальної частини завітали школярі 4 класу Вишнівської ЗОШ №3.
Працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій у доступній формі розповіли малечі та вихователям про основні правила безпечної життєдіяльності, ознайомили з особливостями оперативно-рятувальної служби. Діти приміряли на собі бойовий одяг, мали змогу відчути себе рятувальниками, посидіти в пожежному автомобілі.
В ході заходу діти вивчили номери екстрених служб, порядок дій при пожежі та інших надзвичайних подій.  Всі отримали вдосталь позитивних емоцій і найголовніша мета досягнута, адже діти усвідомили, що у багатьох випадках саме від їхніх знань, навичок та умінь залежить безпека життя і здоров’я. 

Впродовж тижня у Києво-Святошинському районі зросла кількість загорання трав’яного настилу та сміття

Опубліковано Четвер, 21 вересня 2017, 10:18
Впродовж  тижня у Києво-Святошинському районі зросла кількість загорання трав’яного настилу та  сміття.В більшості випадків завдяки оперативному повідомленню рятувальникам  вдалося не допускати розповсюдження вогню на великі площі. Та  небезпека полягає в тому, що загорання побутового сміття, трави стає причиною пожеж на сміттєзвалищах, торфовищах та в лісових масивах.
Так, 19 вересня о 14:22 до оперативно-диспетчерської служби Києво-Святошинського району надійшло повідомлення про загорання трав’яного настилу в с. Святопетрівське.
На місце виклику направлено черговий караул 34-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Вишневе. По прибуттю рятувальників встановлено, що горить травяний настил на площі 400 м2. Пожежу вдалось локалізувати о 14:40 та повністю ліквідувати о 14:52. Причина пожежі встановлюється.
Києво-Святошинський РВ  звертається до всіх мешканців району з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах, не спалювати траву, сміття  та залишки рослинності, не провокуючи, таким чином, виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди оточуючим та довкіллю.

20 вересня в рамках акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» до рятувальників 44-Державної пожежно-рятувальної частини завітали дітлахи ДНЗ "Яблучко" с. Новосілки

Опубліковано Середа, 20 вересня 2017, 14:18

20 вересня в рамках акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» до рятувальників 44-Державної пожежно-рятувальної частини завітали дітлахи ДНЗ "Яблучко" с. Новосілки. Працівники Державної служби Украни з надзвичайних ситуацій у доступній формі розповіли малечі та вихователям про основні правила безпечної життєдіяльності, ознайомили з особливостями оперативно-рятувальної служби. Діти приміряли на собі бойовий одях, мали змогу відчути себе рятувальниками, посидіти в пожежному автомобілі та ліквідувати умовну пожежу.  У рамках акції діти вивчили номери екстрених служб, порядок дій при пожежі та інших надзвичайних подій. Не розгубитися в умовах надзвичайної ситуації – це головна складова успіху. Однак цього потрібно навчити, доступно розповісти, як діяти, пояснити, що важливо усе робити швидко, адже у момент небезпеки ці знання незамінні. Всі отримали вдосталь позитивних емоцій і найголовніша мета досягнута, адже діти усвідомили, що у багатьох випадках саме від їхніх знань, навичок та умінь залежить  безпека життя і здоров’я. 

Календар

<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31